Baptist Church 1882

Apr. 23rd, 2025 08:34 am
poliphilo: (Default)
[personal profile] poliphilo
 I have a cold. I was coughing so irrepressibly that I spent the night downstairs in a chair. Among the dreams that drifted by was one about a book called Baptist Church 1882. It was ghost story set in Australia. and the pity is I never got to read it.
assassins_cloak: (Default)
[personal profile] assassins_cloak
Зі щоденника Володимира Винниченка (1880–1951), українського письменника, громадського і політичного діяча, у 1929 р. – мешканця Парижа:

Сонце.

Оброблення «Намиста» – 3.

Прецікава й загадкова послужливість M-r Desvaux. Їздить, бігає, телефонує, привозить до мене нотаря, щоб оцінив будинок. І ввесь час запевняє (без ніякої потреби), що він тут ні до чого, що гіпотечні гроші має дати хтось інший, що він тут тільки послугу робить. А тим часом цей нотар весь час звертається до нього як до людини, що має в цій справі силу. Кінець-кінцем, нотар вважає, що під «Куток» не можна дати 100 тисяч. (Desvaux заховує цілком нейтральний вигляд. Але послужливість його не доходить до того, щоб сказати нотареві: «Та чого ж не можна? Та, може, трошки зменшивши, можна?». Ні, ні, він – поганий актор). Щоб уникнути прикрої хвилини відмови, вони вигадують якусь даму, що немов дає гроші, що хоче купити собі будинок. От вони зараз до неї поїдуть, скажуть, і вона напевно купить «Куток». Ми гаряче дякуємо, і вони, з виглядом задоволености від розв’язання вузла, виходять. Я знаю, що все це – штука Desvaux і ніякої дами немає. А проте?

(Володимир Винниченко, Щоденник, Т. 4, 1929–1931, редактор Григорій Костюк, упорядкування текстів Олександра Мотиля (Київ; Едмонтон; Нью-Йорк: Смолоскип, 2012), с. 68–69)


andrzejn: (Default)
[personal profile] andrzejn
На Осокорках тихо, у мене все гаразд.

Чекаю на перемогу.
voblya_river: 40tkii (Default)
[personal profile] voblya_river
В родную говень!

Россия готова отказаться от полного контроля над Донецкой, Луганской, Херсонской и Запорожской областями, если США признают Крым российским и, например, запретят Украине вступать в НАТО — FT

Также издание пишет, что Трамп хочет заключить соглашение между Россией и Украиной уже к 30 апреля.


Та-дам-м-м!!! Именно ради этого была начала СВО и закопали в землю под мульт бледнолiцых пассионарных рекрутов-рапов! Чтобы недвижка в Kрiму, в которую вложились нохчi и братушки-Ротенберги - наконэц была легализована!

А как армяшки Кенгурян и Симоньян картинно лили слёзки на ТВ по поводу русских Донбасса в 221-22 гг., разогревая публику перед предстоящим решаловом! Любо-дорого было смотреть!

Да-да, на рюзъге рапов Пыпе и большевiчкам - всегда было хуi покласть. Как и на рюзъге языг, как и на языковые патрули - нормально ведь Пыпа хавает всё это в Мамбетостоне и Кыргызтоне! Наоборот - чем жестче они своих бледнолiцых щемят - тем больше он баям в ответ насасывает и преференций выдаёт.

Много раз уже писал, что Пыпа рюзъге рапов, доставшихся кодле коммуняк вместе с захваченными 100 лет назад территориями - ненавидит до мурашек на коже. Он со времен Ленинабадского обкома - шкурил и драл податный охлос как мог во все отверстия, а с переездом в Мацквабад - уже смог нормально развернуться. первые звоночки прозорливым людям прозвенели когда он "замырыл Чечню" насасыванем загорелiх хуiв и утапливанием Нохчостона в бюджетных дэнгах. Плюс зеленый свет загорелiм на любой беспредел по всей территории Чiкiстона. Плюс демонстративная выдача военных и мусорских, которые отказывались сосать загорелiе хуi, нохч0-прокуратурке.

Ну а в 2014-2015, когда сдали актив в Днепропетровске и Харькове, когда кинули через хуй с гарантиями укро-губеров востока, замочили всех русских лидеров ополчения и навезли в Донецк и Луганск всякий загорелiй крiмiнал - уже до самых тупых стало доходить, что вся эта заварушка - не про русских, а за счет русских.

актуальная зарисовочка о жисти рюзге рапов в Мацквабаде... )

Ну а дальше по накатанной - все раунды переговоров уже после начала бойни, что в Стамбуле, что потом - чiкушками строились на расторговке с Укрiстоном жоп рюзъге рапов. А чтоб торговля шла повеселее - за 3 года зарыли в землю всё мужское население Донбасса среднего возраста. Прекрасная предпродажная подгтовка территории братушке-Зеле!

В очередной раз подтверждена аксиома:
Русский, никогда не братайся с (б)левочками, чiкушками и любой краснодупой падалью - они всегда тебя предадут, продадут, имущество отожмут, семью - пустят в расход вслед за тобой.

Хотя о чём это я? - Это ж пока только какой-то неясный слив из FT! Фэйк поди! И то, что русских Пыпа последние 25 лет через хуi кидал и в расход пускал - это совсем не значит, что он поступит так и в этот раз! Шансы есть! Ждём итогов переговоров и результатов расторговки из официальных источников!

Нефтяные прибылЯ

Apr. 22nd, 2025 01:39 pm
lafeber: george kennan (Default)
[personal profile] lafeber
Продолжаем гадать и искать нефтяной колокол, который мог бы позвонить по российской экономике. Смотрим на физический объем экспорта нефти (включая нефтепродукты) и долларовую выручку.
Read more... )
andrzejn: (Default)
[personal profile] andrzejn
На Осокорках тихо, у мене все гаразд.

Чекаю на перемогу.
assassins_cloak: (Default)
[personal profile] assassins_cloak
Зі щоденника Альгірдаса Кумжі (1956), литовського політичного діяча та дипломата, у квітні 2004 р. – учасника сходження на гору Шиша-Пангма в Гімалаях:

Маємо чотири двомісні намети й два великі. В одному з великих буде наша їдальня, в другому облаштували кухню й склад провізії, тут відпочиватимуть і Корсан із Рабіном.

Поруч із нами розкішні намети розкинули три великі так звані комерційні експедиції. «Tamserku» і «Amikal». «Tamserku» – французи, іспанці, швейцарці. «Amikal» – австрійці й німці. З шістнадцяти членів «Amikal» вершини дісталися керівник експедиції, два клієнти і два шерпи. Інші члени експедиції на вершину вже не йтимуть. Шерпам доведеться перетягнути два намети й інвентар з висоти 7400 метрів, шість наметів із 7000 метрів і бозна-яку вагу з 6400 метрів, де розташований перший табір.

Керівник підрахував, що цього сезону Шишу-Пангму збирається штурмувати близько шістдесяти альпіністів із різних країн. Допомогою шерпів та носіїв не скористаються тільки наша та Санкт-Петербурзька експедиції.

За невеликим хребтом ховається потрісканий льодовик. Досить трохи зійти вгору – й відкривається вся панорама. Льодовик схожий на кількакілометрового змія із зубчастою спиною. Змій звивається до самої гори, ми розташувались біля його хвоста. Звісно, спочатку повзтимем через ту купу каміння, потім якимось чином переберемось через зубчасту спину змія, а далі – неосяжна снігова та льодова гладінь. Поки я так сумував, на льодовик насунув туман, холод пронизує тіло до самих кісток. Ще дужче закутуюсь пуховою курткою і спускаюся вниз, де звабливо парує суп Корсана.

Спав я спокійно, прокидався лише разів п’ять. Усе мучить те саме питання: що я тут на камінні роблю, залишивши вдома теплу постіль?

З першого табору повернувся поляк та його гід. Як там? Холодно, вітряно. Глибокий сніг і льодові розколини. Дві добрі години до краю льодовика, потім ще три – до першого табору. Але нагору дорога не протоптана. Два чоловіки залишилися вгорі, а Марек із гідом вирішив повернутись. Як тільки вгамується погода, вони знов рушать у похід.

Маленький непальський гід становище змальовує ще драматичніше – доведеться пробиратися глибоким снігом і постійно стрибати через льодові розколини. Налякав, випив чаю і щез. Ми поринаємо в суворі думки й міцно стискаємо в долонях чашки з гарячим чаєм. Міндаугас тримає чашку, яку йому подарувала його подруга Ліяна. Вона залишилась у Біржай і щодня через небесний супутник надсилає йому красиві слова.

Надійшла вість, що першими трасою підуть німці й протопчуть дорогу.

Дивлюсь – німці справді збираються в похід. Не звертаючи уваги на страшну заметіль, вони зібрались біля кам’яної ступи на краю табору й розпочали обряди за всіма тибетськими звичаями. Витягли довгі мотузки з молитовними прапорцями, почепили танка із зображенням Будди, а біля ступи поклали льодоруби й, навчені шерпами, розпочали жертовні обряди – великими жменями сипали на Будду рис і горіхи, на зап’ястках в’язали червоні нитки, а нас, що залишились у таборі, пригощали пивом.

Шерпи вірять, що для всіх добрих людських вчинків необхідна допомога богів.

– Який вигляд має шерпський бог? – запитую в гіда, який щойно закінчив жертвувати останню жменю рису.

– Наші боги являються різних розмірів і форм, у будь-який час і в будь-якому місці. Вони захищають людей від поганих сил – примар, чар та отрути, хвороб і смерті.

– Виходить, що й ти маєш кілька богів?

– У Гімалаях багато богів. Шерп може мати свого бога, деякі боги оберігають усе село або місто.

– А якому богу офіруєте зараз?

– Найбільшому шерпському богові, який оберігає кожного з нас.

– Чи ти молився, щоб Бог уберіг від лавин?

– Ми всі просили гарної погоди на найближчі три тижні.

Свято скінчилось, хуртовина триває. Керівник шмигнув у намет, а ми сидимо за своїми записами. Кухар Корсан дрімає, натягнувши шапку, пофарбовану в колір раннього огірка.

Вже не буде такого розкошування, як у попередньому таборі. Але й тут маємо два загальні намети. В одному працює Корсан із помічником Рабіном, в іншому – наш ресторан і клуб. Через шпарину в наметі бачу грізний тибетський пейзаж – скелі, сніг і лід.

Табір мирний і дружній, усім вистачає місця.

Саулюс каже: на Евересті базовий табір був зовсім інший, там було вдосталь омани, крадіжок, агресії. Одного разу знайшли зрізані мотузки наметів – мабуть, знадобилися погоничам яків. А коли ураган розкидав по горах інвентар і майно, шерпи зібрали все й не повернули. На Евересті людей значно більше. У нас тут кілька десятків, а там одночасно живе шістсот альпіністів, а з гідами, носіями й погоничами яків може бути й дві тисячі. Там є ресторан, де альпіністи купують пиво, колу й провізію, правда, доволі важку на європейський шлунок – сушене якове м’ясо та щоденну їжу тибетців тсампу – борошно з водою.

Там цілодобово працює радіозв’язок, для тих, кого спіткає гірська недуга, навіть знайдеться барокамера; взагалі, про випадок небезпеки там надійніше.

– Однак інколи альпіністи кажуть, що вище п’яти кілометрів доброчинність припиняється, – перебиваю Саулюса.

– Мені так не здається. На Евересті один одного рятують. Мені та естонцям у разі небезпеки допомогу пропонували експедиції китайців і швейцарців. Та й усі були готові до співпраці – проводили спільні засідання, на яких ділилися прогнозами погоди й планами. Інша річ, коли опиняєшся в мертвій зоні, вище восьми кілометрів, – там радієш, що можеш допомогти сам собі.

Саулюс усе ловить інформацію із супутника, але й про Еверест не забуває:

– Там жахливі вітри. На стежках – черги альпіністів. Щоправда, скрізь мотузки – так надійніше. Але там добре, що перед вирішальним сходженням можна спуститися відпочити в тибетське село Тінгрі. Там легені вдосталь вдихають кисню, а очі нарешті бачать зелень.

Почалися табірні будні. Корсан у кутку намету пере панчохи, Міндаугас філософствує про сенс життя, інші байдужно слухають. Почуваюсь, ніби дивлюся давнє радянське кіно за Чеховим.

До намету запрошуємо німецьких і французьких шерпів. Своїх провідників не маємо, тому користуємось кожною нагодою витягнути з них відомості про нашу бажану вершину. Один із них, на ім’я Галджун, – з відомої династії шерпів. Вони з Соло Кумбу, неподалік Лукли, де живуть справжнісінькі шерпи.

Кілька років тому, сходячи до базового табору Евересту, я пройшов багато поселень шерпів, що розкинулись на висоті чотирьох кілометрів. То чудова стежка, прикрашена буддистськими храмами, ступами і монастирями. Доріг тут немає, землю обробляють руками, іноді биками. Тут забуваєш, що винайдено колесо, бо ніде не побачиш ні трактора, ні велосипеда. По дорозі зустрічав носіїв, що тягли вгору мішки з цементом, вікна та листи алюмінію для даху. Пам’ятаю, тоді моєму другові приснилося, як він із Гімалаїв у Дотнуву, де будує дім, на спині тягне дубові двері.

У кожній експедиції сперечаємось, хто такі шерпи. Запитати носія, як давно працює шерпом, – те ж саме, що спитати тебе, скільки років працюєш литовцем. Шерп – це не професія, це етнічна група, що розташувалась на північному сході Непалу, в горах і долинах, що огортають Еверест. Їхні предки колись прибули сюди зі східного Тибету, вони й сьогодні без труднощів домовляються з тибетцями. А альпіністи шерпами називають усіх непальців, котрі допомагають їм сходити на гори. Шерпами охрещують провідників і носіїв, які не належать до цього народу. Під час моєї першої експедиції до Непалу мали ми два десятки помічників і всіх їх називали шерпами, хоч насправді серед них був лише один справжній шерп. Вони, народившись і вирісши на висоті трьох-чотирьох кілометрів, чудово пристосовуються до високогір’я. Не раз я бачив, як вони в лютий мороз біжать у самій сорочці і без рукавичок в’яжуть мотузки. Здавна вони з тибетських низин через складні перевали тягли до Непалу сіль та рис. Висота навчила їх працелюбності й витривалості, а буддизм – відвертості та приязності.

Уже сотню років шерпи допомагають експедиціям альпіністів затягти майно, протоптати стежки, прикріпити мотузки, зварити їжу, поставити намети. У разі біди шерпи рятують альпіністів і гинуть іноді й самі. Гори їх годують, приносять багатство і славу, а іноді й погибель. Гори – це їхній спорт, азартна гра і все життя.

Сини шерпів, залишивши батьків і сестер розводити яків і садити картоплю, поспішають вниз у Катманду на пошуки роботи провідника чи носія. В давні добрі часи, коли Бен Ладен і місцеві маоїсти не лякали світу, туризм годував до 10000 шерпів, а один із них, Галджун, зробив блискавичну кар’єру. Йому лише двадцять два, а він уже самостійний гід. Галджун – щаслива дитина – гідом став одразу ж, на горі картоплю чистити йому не довелося, як багатьом його одноліткам, що розпочали кар’єру з помічника кухаря чи носія на нескладних маршрутах. Галджун уже твердо стоїть на ногах, а іншим залишається надія, що одного дня їх запросять у справжню експедицію.

Походивши в гори кілька років, цей амбіційний молодик сподівається стати сірдаром – старшим носіїв та гідів. Сірдарові дістаються вже зовсім інші гроші, він заробляє стільки, що вже в сорок літ виходить на пенсію.

Тепер його батько по інший бік Гімалаїв веде експедицію на Еверест. Один із наших гостей торік вів на Еверест французів. Піднялися на висоту 8300 метрів і спустилися назад. Така була французька група, що відзначила п’ятдесятиріччя сходження французів на Еверест. Із п’ятдесяти французів на найвищу вершину світу зійшов один. Інших підкосила гірська недуга й мороз.

– Чи мрієш ти про Еверест? – запитує молодого шерпа Міндаугас, хоча й сам знає, що мрія кожного шерпа – зійти якомога вище. Там і слава, і великі гроші.

– Так! – багатозначно нахмуривши лоба, відповідає шерп.

Здається, що він репетирує прес-конференцію, яку організує колись, як спуститься з Евересту. Він твердо відповідає на всі наші запитання, хоча інколи меле дурниці.

– Скільки в Непалі живе людей? – знову запитує Міндаугас.

Мабуть, оце питання не з легких, обидва гіди переглянулися, але відповісти не поспішають. Намагаємось допомогти:

– Ну, приблизно тридцять, сорок мільйонів?

– Ні, більше, – твердо відповідає шерп.

Я знаю, що в Непалі 23 мільйони, але мовчу, навіщо псувати репутацію.

– Яка національність у Непалі найчисельніша?

– Звісно, шерпи! – гордо відповідають вони, знов перезирнувшись.

Нехай – згодом розповім своїм, що шерпи – малочисельна нація, вона не становить навіть одного відсотка жителів Непалу.

Старанно працює наша погодна дівчина Рута. Вона обіцяла щодня перевіряти прогноз погоди в Інтернеті й через супутниковий зв’язок пересилати нам у Тибет. В Інтернеті вона знаходить прогнози для всіх найбільших гір Гімалаїв. Шиша-Пангма височіє осторонь, тому про неї інформації немає, доведеться орієнтуватися за Еверестом. Синоптики прогнозують погоду на вісім днів, а дані поновлюють щодня.

(Альгірдас Кумжа, Гімалаї: щоденник однієї експедиції. Непал – Тибет, квітень – травень 2004 року, переклала з литовської Ольга Боднар (Вільнюс: Лєтувос рітас, 2007), с. 50–52)

Опасный аттракцион

Apr. 21st, 2025 11:22 pm
svyatogorodski: (Default)
[personal profile] svyatogorodski
Как поймать льва в пустыне -- метод теорфизики: Дикие львы в пустыне ненаблюдаемы, т.к. могут съесть наблпюдателя. Следовательно в пустыне существуют только ручные львы. Поимку такого оставим читателю в качестве уражнения.

В Средиземном море произошел редчайший в Израиле случай атаки акул (видимо, летальный, человека до сих пор не нашли). В новостях все время писали, что акулы зимой регулярно ошиваются у Хадеры (там теплая вода от электростанции), что пялиться на них ходит до черта народу, что, мол, нельзя, но и атак (пока) не было.

Из того, что известно: мужик специально приехал поплавать с маской и посмотреть на акул. С берега видели/слышали, что он кричал, что его укусили, а затем его то ли зажрали, то ли притопили. И, видимо, не одна акула. Наверное, больше ничего известно и не будет, но наиболее вероятен такой вариант. Он, как минимум, заплыл туда, где акул много, а, скорее всего, стал нырять и их доставать в среде обитания (некоторые энтузиасты акул и за хвост таскали...). В ответ какая-то акула его укусила -- в качестве защиты или предупреждения. Было бы это на мелководье, где народ, скорее всего, этим бы дело и закончилось. Но дело было на глубине несколько метров, вокруг была стая, и когда запахло кровью, на него набросились. Случай трагический, но, если догадка верна, то немножко дарвинский.

Піздьож про таріфи

Apr. 21st, 2025 03:33 pm
skittishfox: (Default)
[personal profile] skittishfox
Як виявилося, Трамп, оголошуючи національну надзвичайну ситуацію, трохи спиздів про те, що ж він може робити у відповідь. А може він наступне:

https://www.law.cornell.edu/uscode/text/50/1702

(B)investigate, block during the pendency of an investigation, regulate, direct and compel, nullify, void, prevent or prohibit, any acquisition, holding, withholding, use, transfer, withdrawal, transportation, importation or exportation of, or dealing in, or exercising any right, power, or privilege with respect to, or transactions involving, any property in which any foreign country or a national thereof has any interest by any person, or with respect to any property, subject to the jurisdiction of the United States; and.[1]

Знайдіть тут слово "пошліни". Ви бачите? Ні? Я теж не бачу.

А от в Конституції воно є:

The Congress shall have Power To lay and collect Taxes, Duties, Imposts and Excises, to pay the Debts and provide for the common Defence and general Welfare of the United States; but all Duties, Imposts and Excises shall be uniform throughout the United States;

Чекаємо "текстуалістів" від республіканців.

Баба Биби

Apr. 21st, 2025 10:18 pm
svyatogorodski: (Default)
[personal profile] svyatogorodski


P.S. Отметим также, что этому же рабфаку принадлежит вот это



и вот этот шедевр "Тов. Медведев"




Ну и тоже ставший классическим хит "наш дурдом"

alex_vinokur: Sea---2014 (Default)
[personal profile] alex_vinokur
Згадаєш минуле і мариш.
...У розпалі давнішніх днів
Андрій Іванович Кардаш
Привабив нас вмить і зростив.

Змістовно, вагомо, рухливо
І з гумором влучним нараз
Висвітлював речі важливі
Про світ навкруги і про нас.

Звичайно, про адресну мову,
Про Гаусса і про ЕОМ.
Вслухались до кожного слова
Окремо і враз загалом.

Залишиться з нами довіку
Тих файних хвилин зберігач -
І спогадів низка без ліку,
І "вилазка" в селищі Страдтч.

21.04.2025

------------------------------------

Примітки

1. Адресна мова - Адресне програмування (також адресна мова) — математичний формалізм (формальна мова), що ставить за мету опис деяких комп'ютерних операцій, передусім пов'язаних з адресами. Перша публікація з адресного програмування (приблизно у 1955—1956 роках) належить українським вченим В. Королюку і К. Ющенко. (з Вікіпедії).

Катерина Ющенко: історія авторки «Адресної мови програмування»
https://us.bdpu.org.ua/kateryna-yushchenko-istoriia-avtorky-adresnoi-movy-prohramuvannia.html

Вірш про Катерину Логвіновну Ющенко
https://alex-vinokur.dreamwidth.org/707396.html

2. Гаусс - метод Гаусса, алгоритм розв'язування систем лінійних алгебраїчних рівнянь

3. ЕОМ - електронно-обчислювальна машина

4. "Вилазка" в селищі Страдтч - виїзд нашого класу разом з Андрієм Івановичем на одноденний відпочинок в селище Страдтч.
Вірш про цю поїздку:
https://alex-vinokur.dreamwidth.org/866408.html
https://alex-vinokur.dreamwidth.org/376193.html

------------------------------------

Crossposting https://alex-vinokur.livejournal.com/915583.html
svyatogorodski: (Default)
[personal profile] svyatogorodski
Мне ясно дали понять, что в случае конституционного кризиса я должен подчиняться премьер-министру, а не БАГАЦу. Из показаний главы шабака под присягой.

P.S. Хорошо еще, что не велели выполнять прямые приказы из дохи. Эти могли бы. Там один адвокат хадад представляет и бибкиных, и балядских. И уриха, и зуаби. Арабо-еврейская идиллия.

P.P.S. Можно не сомневаться, что новый начальник шабака, которого назначат катарские предатели, будет отобран так, чтобы заранее обязаться не подчиняться багацу, подавлять протесты и идти с ними на окончательный переворот с захватом власти и отменой/полным искажением выборов, если потребуется. На новоязе это описывается одним словом -- "лояльность". У претендента потребуют лояльность. И при выключенном диктофоне разъяснят на конкретных вышеописанных примерах, что это означает.
assassins_cloak: (Default)
[personal profile] assassins_cloak
Зі щоденника Вікторії Колосової (Водолажської) (1923–2010), української літературознавиці, у 1941 р. – мешканки Києва, учениці середньої школи:

Дивно... Вчора знову був такий вечір і знову передавали «Сон у літню ніч». Ніби для того, щоб мене переконати в тому, що це все теж сон, що я сплю. Якщо я сплю, то єдине моє бажання – чимдовше не прокидатися нізащо. Сон такий чудесний, мені іноді здається, що я ніколи більше не переживатиму таких днів, що вони найщасливіші в моєму житті.

Коли я вчора тримала його голову у своїх руках і перебирала його волосся, то я відчувала тільки материнське відчуття: в руках у мене славна, улюблена дитина, яку слід пригорнути. І я пригортала. Я гладила його обличчя, ніжно, ніжно, проводила рукою по його бровах, і йому було дуже приємно. Він не хотів навіть іти: «Прийдімо додому вранці, хочеш?» – запропонував він.

Але невже я можу відчувати тільки материнську любов? Мені так добре, коли він мене цілує. Вчора він цілував мене багато-багато, і в щоки, і в очі. І в рот – усюди. Але він добре цілує, як дитина – матір. Чи мені так здається? Як ніжно він до мене ставиться, як любовно! Вчора ми забрели на набережну. Я сіла на бар’єр, а він весь час тримав мене за руки, боячись, що я впаду. Ми пустували, чубились, я хотіла обов’язково сісти до води ногами, але він не дозволяв. Ішли ми зовсім сп’янені, хитаючись. Я почала бігти на гору, він за мною. Але тут трапилася маленька неприємність: у мене підвернулася нога, і я, здається, отримала розтяження. І в результаті – сьогодні не можу навіть стати на неї, сиджу вдома і маю можливість писати! Коли ми йшли додому, він уперше взяв мене під руку – мені було дуже боляче йти. «Кривулька бідна», – назвав він мене. Сьогодні я не пішла до школи, чи прийде він? Я не можу жити, не бачачи його хоч один день:

«Я знаю: довго не страждати,
Земна кінчиться путь моя,
Та мушу вранці певність мати,
Що вас удень зустріну я...»

[Фрагмент поеми Алєксандра Пушкіна «Євгеній Онєгін» у перекладі Максима Рильського, авторка цитувала його мовою оригіналу]
 
 
Тепер я зовсім інакше сприймаю художні твори. Якщо раніше я отримувала тільки задоволення і багато було мені незрозуміло, дивно, то тепер зовсім інші. Я читаю й переживаю, іноді до жаху бачу схожість до своїх почуттів. Мені вартує великих зусиль не заплакати...

Так, я дуже хочу що-небудь написати. Навіть намітила маленький план, щоправда усно. І укр[аїнською] мовою. Здається мені, що моя темка краще звучатиме укр[аїнською]. Спробую.

(Вікторія Колосова, Київський щоденник. 1940–1945, упорядники Олеся Лазаренко й Андрій Портнов (Харків: ТОВ «Видавництво “Права людини”», 2021), с. 68–69. Переклад з російської)


andrzejn: (Default)
[personal profile] andrzejn
На Осокорках тихо, у мене все гаразд.

Врешті добра погода. Ходив вчора гуляти на шість годин і двадцять кілометрів. В минулі роки це давалось легше. Такі справи.

Чекаю на перемогу.
svyatogorodski: (Default)
[personal profile] svyatogorodski
Приходит секретарша на работу и видит, что из кабинета босса выносят диван:"А меня, что же, увольняют?!"

Новая африканская политика трампа, судя по утечкам: "Все посольства и консульства в африканских странах, расположенных к югу от Сахары, будут закрыты, контроль над остальными миссиями передадут спецпосланнику. При этом главными задачами США в Африке названы борьба с терроризмом и обеспечение доступа к минеральным ресурсам."

P.S. Видать, в Украине с Гренландией минеральных ресурсов недостаточно. А посольств в самом деле достаточно четырех-пяти, как было года до 50-го. И не в Африке. Английское, французское, испанское, португальское, никого не забыл? Или теперь еще надо добавить российское и китайское?

P.P.S. Я сам давно считаю, что постколониализм загнил до формы несовместимой с жизнью. И типа скорей бы уже убрали тело. Но когда смотришь на санитаров леса конкретных пацанов, которые собрались его менять на что-то еще, то вспоминается только анекдот о другом глобусе.

Хроника абсурда

Apr. 20th, 2025 09:12 pm
ofeliyadd: (Default)
[personal profile] ofeliyadd

Странное чувство: все фантастически-утопические романы, которые я читала в молодости, понимая, что на самом деле этого никогда не произойдет, сегодня кажутся детским садом по сравнению с тем, куда мы попали в реальной жизни. Это при том, что Трамп всегда был для меня открытой книгой. Ничего другого я от него не ждала. Поражает другое: как почти вся партия Маккейна и Рейгана сдалась Трампу. Это не было бы никогда чем-то необычным, скажем, в России, но кто мог ожидать такое в Штатах? Путин в интервью Павлу Зарубину сказал, что Трамп скоро "наведет порядок". "Вот увидите. Все они станут у ноги хозяина и нежно будут вилять хвостиком". Правда, Путин имел в виду европейскую элиту, которая не торопится вилять хвостиком перед мафиози, зато почти вся Республиканская партия завиляла хвостиком перед дебилом. Их сенатор Лиза Мурковски говорит, что каждый сенатор-республиканец боится Трампа: «Я сама часто очень беспокоюсь, когда использую свой голос, потому что возмездие реально». Лиза еще тот сенатор, которая иногда голосует против всякой дичи, а вообще, республиканцы - это еще тот паноптикум. Чем они отличаются от холуев Путина в Думе?

Read more... )

Гидра бюрократии

Apr. 20th, 2025 10:59 am
weiss_edel: (Default)
[personal profile] weiss_edel
Большая государственная машина выполняет важные функции, такие, за которые частным компаниям браться или не выгодно, или они вообще противоречат их интересам. Скажем, комиссия, следящая за качеством пищевых продуктов на рынке (FDA), не даёт компаниям травить население разными левыми добавками. С точки зрения компаний - совершенно вредная организация, мешающая развитию бизнеса. Или вот рыбнадзор. Знаю из первых рук: рыболовецкие компании регулярно судятся с рыбнадзором штата, обвиняя его, что он не даёт им ловить рыбы столько, сколько им надо. Но эти компании не в курсе, какая обстановка с этой самой рыбой. А рыбнадзор в курсе. Он постоянно мониторит, и когда количество рыбы снижается до опасной отметки, вводит ограничения. Или та же наука. Один мой знакомый либертарианец постоянно мне твердит, что господдержка науки - зло, частные компании профинансируют ту науку, какую надо, а если что не профинансируют, значит, это никому не надо. Не буду тут подробно разбирать, почему это глупость. Вспомню только исторический анекдот (апокрифический, правда). Как-то премьер-министр спросил Майкла Фарадея, какая польза в его изобретениях. На что Фарадей ответил: “Someday you can tax it” (“когда-нибудь вы сможете брать с этого налог”)

Но, будучи нерыночной системой, госмашина обрастает жирком бюрократии. То есть, в ней заводятся людишки на хорошей зарплате, но с малым полезным выхлопом. В результате эффективность всей машины падает. Это, безусловно, зло. Почему-то господа (или их уже пора называть “товарищи”?) трамписты воображают, что только они это понимают, а остальные в восторге от роста бюрократии. Рады росту бюрократии только сами бюрократы, пригревшие себе непыльные доходные местечки.

Вопрос, что с этим делать? Была попытка (при Клинтоне, кажется) заменить госслужащих частными контракторами. Пустим-де сюда рынок, он отрегулирует. Получилась фигня. Те же самые люди делают ту же самую работу за те же самые бюджетные деньги, только появилась ещё одна прослойка “контракторских компаний”, на всём этом паразитирующих. К слову, рынок тут не панацея. В крупных компаниях та же проблема. “Слепая рука рынка” не проникает внутрь мегакорпорации, и внутри неё начинают плодиться менеджеры-подменеджеры-консультанты-аналитики - тонны планктонной биомассы.

Лучше всего было бы иметь детектор планктона, и с помощью его устранять бюрократический жирок и повышать эффективность. Но это в идеале. Возможно, это нереализуемая утопия типа коммунизма или либертарианства.

Остаётся придумывать упрощённые, огрублённые механизмы, которые достаточно эффективно избавляются от балласта, но при этом по возможности не сказываются на эффективности. При этом возникает опасность, что если упрощать слишком сильно, эффективность будет снижаться непропорционально быстро, опережающими темпами, вплоть до того, что вся госмашина просто перестанет работать. При этом не факт, что в ней не останется бездельников.

Такое ощущение, что администрация Трампа идёт именно по этому последнему пути.

Помнится в 2016-ом один знакомый написал в Фейсбуке по поводу первой президентской победы Трампа что-то вроде такого: “Вы проиграли. Просто примите это, лузеры.”

Я ему тогда ответил: “Мы пока не проиграли. Но ещё можем проиграть. И тогда мы проиграем все. В том числе и вы.”

Действия Трампа напоминают качели, только в отличие от качелей они несколько более беспорядочны. Один мой знакомый трампист мне разъяснил: это такая хитрая метода - сильно нажать, потом слегка отпустить. Так дескать, выходит наилучший эффект.

Мне кажется, тут всё несколько проще, и применима формула Хэнлона: “не ищите много (злого) умысла там, где всё можно объяснить обыкновенной глупостью”. То есть Трамп и его команда планируют: “Давай-ка мы сделаем так, от этого стопудово будет такой-то эффект”. С присущей им непосредственностью бросаются план выполнять. Shit, результат оказывается другой. Тогда они чешут репу и начинают сдавать назад.

trump_plunging_chart.jpg

Но поскольку каждый размах качелей отражается на рынках акций, а наша креативная команда знает немного загодя, какой будет следующий шаг, всякие катания на таких горках она может обратить себе на пользу. И, конечно, ценный элемент неожиданности (беспорядочности) надо обязательно сохранять.

Eostre

Apr. 20th, 2025 08:41 am
poliphilo: (Default)
[personal profile] poliphilo
 According to the Venerable Bede (but no-one else) Easter is named after the Anglo-Saxon goddess Eostre- who had a whole month, roughly corresponding to our April, dedicated to her ceremonies and festivals. Scholars have debated whether she actually existed or whether Bede made her up, but- according to wikipedia- the modern consensus is that she was a real thing- and related to other goddesses of the Indo-European family. 

If she existed the assumption has to be that she was a goddess of dawn, Spring, new beginnings, flowers- and all that kind of thing. A Maiden goddess/new mother. Perhaps even a Virgin Mother.....

Here she is in an illustration by the German artist Johannes Gehrts

Ostara.png
assassins_cloak: (Default)
[personal profile] assassins_cloak
Зі щоденника Івана Бажанського (1863–1933), українського письменника і педагога, у 1915 р. – директора народної школи у Вашківцях тепер Вижницького району Чернівецької області:

Буковино – люба країно. Відколи стала ти краєм винограду? Де очком глянути, все тиче і тиче, і яке тиче? Сильне, навіть, зелізне! А по нім дроти, колючі дроти. Полями, лугами, горами, долинами земля поснована як павутиною всюди. Коло тих непереглядимих рядів тичча люди як ті муравлі копають, висипають цілі гори. Що за труд такий, що за пильність всюди? На які плоди надіяти з цієї праці? Плоди великі, страшні! Зародить наша землиця вино червоне і впються ним всі, бідні й багаті, жебраки й вельможі...

(Іван Бажанський, Війна: щоденник-хроніка буковинського педагога та письменника (Вашківці, 31.8.1914–29.12.1918/22), упорядник Олександр Огуй (Чернівці: Зелена Буковина, 2006), с. 49–50)

Ілюстрація: австро-угорська артилерія в Буковині під час Першої світової війни. Фото з фондів Бібліотеки Конгресу США.
 

Profile

paserbyp: (Default)
paserbyp

April 2025

S M T W T F S
  12 3 45
678 9101112
13 14 15 16171819
20212223242526
27282930   

Most Popular Tags

Style Credit

Page generated Apr. 23rd, 2025 10:37 am
Powered by Dreamwidth Studios